Sveti večer in božič 2020 v naši župniji

Povej naprej!

V četrtek, 24. decembra zvečer bomo podoživeli prihod Božjega sina kot novorojenega. Lepo je, da si vzamemo čas za skupno molitev ob jaslicah in blagoslov doma. Blagoslov doma lahko opravljamo na »tri svete večere«: božični (pred)večer, silvestrovo, predvečer Gospodovega razglašenja. V cerkvi pri oglasni deski lahko vzamete tudi blagoslovljeno vodo, v pisarni pa dobite tudi kadilo in oglje za pokaditev doma. V pisarni so na voljo tudi koledarji in pratike za prihajajoče leto.

  • 7.15 OBHAJILO *

  • 17.00 OBHAJILO *

  • 18.30 PRENOS BOŽIČNICE

  • 19.00 PRENOS DRUŽINSKE POLNOČNICE

  • 0.00 PRENOS POLNOČNICE

Na božični dan, v petek, 25. decembra, v Katoliški cerkvi praznujemo rojstvo Jezusa Kristusa. Vsebina praznika je povezana s skrivnostjo Božjega učlovečenja. Z Jezusovim prihodom v zgodovino se je Bog dokončno in nepreklicno zavzel za svet in za človeka.

  • 9.00 PRENOS MAŠE

  • 10.00 OBHAJILO *

  • 11.30 OBHAJILO *

* OBHAJILO JE MOGOČE PREJETI SAMO PO PREDHODNEM DOGOVORU! 

Dogovoriti se je mogoče vsak dopoldan med 9.00 in 10.00, ko bomo patri dežurali v župnijski pisarni, na tri načine: 

– po telefonu na 01 583 00 32

– po elektronski pošti na zupnija.lj.dravlje@rkc.si

– v živo v župnijski pisarni

Prejšnji prispevek
Luč miru iz Betlehema 2020 je med nami
Naslednji prispevek
Svete maše v Dravljah od 28. decembra do preklica