Stane Kregar, poetični iskalec likovne harmonije

Povej naprej!

V letu, v katerem se spominjamo 50-letnice smrti slikarja in duhovnika Staneta Kregarja (1905–1973), je TV Slovenija posnela dokumentarni film Stane Kregar, poetični iskalec likovne harmonije, ki bo predpremierno prikazan v Zavodu sv. Stanislava.

Stane Kregar se je trajno zapisal v zgodovino slovenske posvetne in sakralne likovne umetnosti, kar so televizijski ustvarjalci želeli zajeti s predstavitvijo njegovega življenja in dela, likovnih zbirk in krajev, kjer je deloval, slikarjevih sodobnikov in današnjih občudovalcev ter z zgodbami, ki so povezane s tem velikim likovnim umetnikom.

Dokumentarni film je nastal v produkciji Uredništva dokumentarnih oddaj TV Slovenija, scenarist je bil Andrej Doblehar, režiserka Petra Hauc, direktor fotografije pa Robert Doplihar.

Vabljeni na predpremiero dokumentarnega filma, ki bo v sredo, 22. novembra, ob 18. uri v Dvorani Matije Tomca v Zavodu sv. Stanislava (Štula 23, Ljubljana Šentvid), pridružili pa se nam bodo tudi ustvarjalci filma.

Prejšnji prispevek
Predstavitev kolesarskega romanja v Međugorje
Naslednji prispevek
Koncert skupine Alabaster