Srečanje skupine Vera in luč

Novice, Vera in luč
Povej naprej!

Vsako leto se to zgodi v bližini praznika Lurške Marije. Ob  9,30 se je skupina zbrala za kratko katehezo o Mariji in za dokončno sodelovanje pri sveti maši. Sodelovala je tudi pri krajši molitvi Križevega pota.

Uvode v posamezne dele sv. maše smo imeli člani animacijske skupine. Bogato sporočilo evangelija 1. postne nedelje Mr 1, 12-15 pa je odlično » prevedel « v naš čas jezuiski diakon Egon Hriberšek skupaj z nekaterimi člani skupine. V cerkvi je bilo mogoče začutiti veliko edinost in zbranost – Gospod je bil z nami.

Osebe s takšnimi in drugačnimi posebnimi potrebami so sposobne sprejemati Božjo ljubezen v vsej preprostosti in odprtosti. S tem bogatijo vso skupino in vse, ki smo odgovorni za skupino.

Poseben pečat  so dale tudi lučkarske pesmi, ki jih je pela z nami vsa cerkev.

Hvaležni smo Župniji Dravlje za naklonjenost, posebej pa tudi zato, ker se lahko zbiramo vsako tretjo nedeljo popoldne v veroučnih prostorih. Naj Gospod blagoslavlja vso župnijo!

 

Besedilo: s. Magdalena Cimerlajt, uršulinka

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Pust, pust krivih ust
Naslednji prispevek
Animatorji vabijo v svoje vrste