SREČANJE PROSTOVOLJCEV KARITAS NA PONIKVI

Novice
Povej naprej!

Teden Karitas z geslom »V družini sem doma« želi opozoriti

 na številne stiske družin, ki niso samo materialne.

 

Tradicionalno  vseslovensko srečanje na Slomškovi Ponikvi je za prostovoljce Karitas izrednega pomena. Daje nam občutek pripadnosti in s tem spodbudo za nadaljnje delo.

To je srečanje ljudi enakih misli, ki želijo pomagati ljudem v stiski, daje nam moč, da vztrajamo kljub težavam. Obenem je to srečanje zahvala Bogu in prošnja za blagoslov našega truda.

Zato smo se  tudi sodelavke župnijske Karitas Dravlje z veseljem odzvale vabilu Škofijske Karitas, ki je organizirala avtobusni prevoz in se skupaj z našim duhovnim vodjem, župnikom patrom Miranom odpravile na Ponikvo.

Srečanje se je začelo z molitveno uro, s prošnjami za moč, da bi še naprej znali odgovarjati na vse večje stiske družin in posameznikov. Sledila je sveta maša, ki jo je daroval predsednik Slovenske Karitas, upokojeni škof Metod Pirih. Pri oltarni mizi so se mu pridružili celjski škof Stanislav Lipovšek, generalni tajnik Slovenske Karitas Imre Jerebic in okoli 70 duhovnikov. Čudovito baročno cerkev svetega Martina  so sodelavci Karitas iz vse  Slovenije  napolnili do zadnjega kotička, nekaj pa jih je ostalo zunaj in so, kljub ne ravno prijaznemu vremenu, vztrajali na klopeh pred cerkvijo.

V svojem nagovoru se nam je škof Pirih zahvalil za vse kar naredimo za tiste, ki se znajdejo v težavah. Opozoril je tudi, da naloga Karitas ni le materialna  pomoč najšibkejšim, ampak tudi občutek ljubezni do vsakega človeka, za kar je potrebno urejeno in globoko, osebno duhovno življenje, z molitvijo povezano s Kristusom. Potrebno je tudi redno usposabljanje za karitativno delo. Pri služenju bližnjemu nam je zgled sam Jezus. Povedal je tudi misel papeža Frančiška, da služenje ne sme dajati občutka oblasti, služiti je treba v ponižnosti, upanju in veselju. Dajati moramo to kar smo prejeli, to je ljubezen našega nebeškega Očeta in izpolnjevati Kristusovo zapoved ljubezni.

Vse naše prošnje in želje smo izročili blaženemu škofu Antonu Martinu Slomšku, da jih posreduje Gospodu, saj se je naše srečanje dogajalo ravno na Slomškov rojstni dan in v cerkvi, v kateri je bil na isti dan krščen. Molili in prosili smo tudi za uspeh 24. koncerta Klic dobrote, ki je tudi tradicionalni dogodek v tednu Karitas, ob katerem zbirajo sredstva za družine v stiski .

Po končani sveti maši in druženju pred cerkvijo, kjer smo bili deležni okrepčila, ki so ga pripravili gostoljubni domačini, smo se tudi sami udeležili javne generalke za koncert v celjski dvorani Golovec. Prisluhnili smo domačim in tujim izvajalcem in prikupnemu otroškemu zborčku in navdušeno ploskali izvajalcem, ki so s svojim nastopom dokazali svojo dobrodelnost in odprto srce za stiske soljudi in tako potrdili besede škofa Piriha: Poklicani smo, da postanemo orodje Božje dobrote!

Besedilo: Lojzka Milič

Foto: Miran Žvanut

Prejšnji prispevek
Advent 2015
Naslednji prispevek
ZA NAMI JE ADVENTNI ORATORIJSKI DAN