Srečanje draveljske skupine VERA IN LUČ z župnijsko skupnostjo

Novice, Vera in luč
Povej naprej!

V Dravljah se je to zgodilo pri družinski maši na lepo sončno nedeljo 17.2. ob 10 uri, ki jo je daroval p. Primož in nas že na začetku prijazno pozdravil. To srečanje oz. sodelovanje pri maši je pripravila animacijska skupina, skupaj z animatorko Teo. Člani te skupine smo tudi aktivno sodelovali vsak na svoj način.

Ob 9.40 je imela s. Magdalena kratko katehezo na temo nedeljskega evangelija. Jezus bi gotovo rekel: »Blagor vam  l u č k e, ker me imate rade. Blagor vam, ker vas ima rada tudi moja mama Marija.

Katehezo je ustvarjalno dopolnil p. Egon z dramatizacijo evangelija. Sodelovale so  l u č k e in otroci iz župnije. Odlično so še zaigrali in predstavili, kako je Jezus poklical apostola Mateja. Začutiti je bilo mogoče Matejevo odločitev za Jezusa. To je bil nov klic k zvestobi za celo skupino in vso župnijo. Hvala za to doživetje.

Skupina Vera in luč se zahvaljuje za doživetje edinosti v cerkvi, vsak prijazen pogled in tudi dar, ki ste ga namenili za svetovno gibanje Vera in luč.

Kot vedno, se je po sveti maši skupina zbrala v veroučni učilnici in nadaljevala s praznovanjem.

 

Besedilo: s. Magdalena Cimerlajt, uršulinka

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Draveljski duhovni večer z Gorazdom Kocijančičem
Naslednji prispevek
BARVE ZELENEGA SMARAGDA – spomin na trpljenje