SPREJELI SMO LUČ MIRU IZ BETLEHEMA

Novice
Povej naprej!

Na tretjo adventno nedeljo, pri maši ob 19.00, smo imeli v naši župniji sprejem betlehemske lučke. Prinesli so jo skavti stega Lj 3, ki so tudi sodelovali pri maši. Letošnje geslo prihoda betlehemske lučke je Z roko v roki, zato so skavti betlehemsko luč pospremili do prezbiterija tako, da so napravili živo verigo ter si lučko podajali iz rok v roke, na koncu pa pred oltarjem od nje prižgali luči na “tabornem ognju”. Ob tem so prebrali tudi poslanico. Želeli so povedati, da si Kristusovo luč delimo med seboj v odprtosti in sprejemanju drug drugega. Pri liturgiji so sodelovali s petjem, prošnjami in zahvalami, pred cerkvijo pa postavili pravi skavtski šotor, kot simbol sprejema Luči v naše šotorišče na zemlji. Hvala lepa skavtom za lučko in sodelovanje. Lučko lahko dobite v draveljski cerkvi še vse do božiča. 


Foto: Tomaž CELAREC

 

 

 

 


Prejšnji prispevek
Jaslice 2012
Naslednji prispevek
LITURGIJA SVETEGA VEČERA – POLNOČNICE