Še naprej bo z nami

Novice
Povej naprej!

Zvon sv. Roka (260 kg, spodnji premer 76 cm, ton c2), na katerem je podoba svetega Roka in prošnja:

“A peste fame et bello libera nos Domine.”
(“Kuge, lakote in vojne reši nas, Gospod!”)

je bil obnovljen in ponovno dvignjen v zvonik cerkve sv. Roka.  V družbi treh novih zvonov bo ubrano odzvanjal po Dravljah. Pater Lojze Štrubelj, prvi draveljski župnik je v knjigi “Dravlje – iz starih korenin novo drevo” napisal:  In zvonovi tudi danes vabijo, prosijo, molijo namesti tistih, ki to ne znajo; rotijo in se veselijo, kakor tudi jokajo ob krstah bratov in sester, ki so odšli od svojih ljubljenih in ljubečih.

Nekaj utrinkov dviga tega zvona, si lahko ogledate v slikah in kratkem videoposnetku iz prostora, kjer je spet njegov dom.

Foto in video: Gašper Remškar in Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Na vse štiri strani neba
Naslednji prispevek
Pritrkovalci pri novih zvonovih