Prvo sveto obhajilo

Novice
Povej naprej!

Slovesno praznovanje svete maše, je bilo polno prelepega petja, pomenljivih besed in žarečih obrazov, ki so prvič v življenju pod podobo kruha prejeli Jezusa. Njihovo otroško veselje in pričakovanje ob tej priložnosti je kar sijalo iz njih. Z obraza, njihovih gest, njihove sproščenosti in razigranosti.
Kako so Jezusa kot novega prijatelja v vsaki celici svojega telesa sprejeli, kot da bi jih nekdo od znotraj objel, kot mir, kot vez prijateljstva. Predvsem pa kot blagoslov. In tega je bilo vsekakor čutiti.

Našim prvoobhajancem, ki so včeraj prvič pristopili k svetemu obhajilu in prejeli Jezusa v svoja srca, iskreno čestitamo in jim želimo, da bi s takim veseljem in s tako čistim srcem vse življenje prihajali k svetim mašam in jih doživljali ne samo kot opazovalci, ampak kot pravi Jezusovi učenci.

 

VTISI OTROK o prvem svetem obhajilu:

Najbolj si bom zapolnil prejem svete hostije. Čutil sem, da je drugačna od neposvečene. Dana od Boga. Navduševalo me je tudi čudovito petje pevskega zbora, prižig svečk in mojih sorodnikov, ki so bili ob meni.  Andrej Horvatič

Ko sem prvič prejela Jezusa, sem se počutila zelo dobro. In prvi sveto obhajilo mi je bilo zelo všeč! Všeč mi je bilo, ko so peli v zboru in med molitvijo Očenaš. Bilo je krasno in tudi praznovanje po maši je bilo lepo! Liza Ana Hribar

Bilo je čudovito. Vidi se, da katehetinji otroci zaupajo in so sproščeni ob tem pomembnem, lepem dogodku. Starševsko petje je bilo na trenutke nekoliko težko, ker sem občutila veliko ganjenost, ampak enkraten občutek. Cel obred je minil v prijetnem, povezovalnem vzdušju, pevski zbor, z glasbeno spremljavo je bil krasen. Skratka izjemno lepo doživetje. Najlepša hvala. Helena, mama Lize Ane Hribar

V sebi sem začutila miren občutek in veselje, srečo.  Hostija pa ni prav dobrega okusa. Ava Planinc  

 

 

Pritrkovanje pred začetkom slovesnosti: 

 

Procesija prvoobhajancev v cerkev in pesem “Prvoobhajancu”, ki jo zapojejo njihovi starši:

 

Uvod v sveto mašo:

 

Nagovor kaplana p. Egona:

 

Obnovitev krstih obljub:

 

Uvod v molitev Oče naš:

 

Uvod v Pozdrav miru:

 

Mašni deli in darovanjska pesem:

 

Zahvale staršev:

 

Blagoslov in zaključna pesem:

Besedilo: Katja Čarman

Video: Marko Medvešek

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
God sv. Florijana z draveljskimi gasilci
Naslednji prispevek
Draveljski duhovni večer z romarji v Sveto deželo