Procesija na praznik sv. Rešnjega telesa in krvi

Novice
Povej naprej!

To je dan, ko se še posebej spominjamo Jezusove navzočnosti v zakramentu sv. Rešnjega telesa in krvi – evharistije, ki je središče krščanske vere in zakramentalnega življenja vernih.

Na ta praznik  je v naši župniji procesija po večerni slovesni sveti maši, ki nas vodi od cerkve do pokopališča, kjer je oltar in nazaj do Trga sv. Roka, kjer se prav tako ustavimo pri oltarju. Telovska procesija vsebuje prošnje in zahvalo, predvsem pa je slavljenje evharistije.  Pri teh dveh oltarjih duhovnik pri blagoslovu z Najsvetejšim moli: »Nebeški blagoslov naj blagoslavlja, varuje in ohranja ta kraj in vse, ki v njem prebivajo, tudi polja in zemlje sadove. V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.« 

Praznik svetega Rešnjega telesa in krvi naj utrdi v vseh nas zavest, da je Gospod v evharistiji resnično z nami, da želi živeti med nami prav zato, da nas blagoslavlja, ozdravlja bolezni in notranjih ran duše in duha. 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetku pridige pri večerni sveti maši.

Prejšnji prispevek
Veseli vikend z devetošolci
Naslednji prispevek
Kolesarsko romanje po Prekmurju in Štajerski