PRISLUHNILI SMO PREDSTAVITVI PROGRAMA POTA INDIJA 2014

Novice
Povej naprej!

Ponedeljek, ura je 20.00 in učilnica v župnišču je nabito polna. Vsi smo prišli da bi prisluhnili izkušnji šestih deklet, ki so pet tednov letošnjih počitnic preko programa Pota preživele v Indiji, natančneje v mestu Kalkuta.

Indija. Dežela, ki je sama velika skoraj kot kontinent, dežela zvokov, barv in vonjav, pa tudi dežela kjer stvari kot so šolanje in skrb za onemogle niso samoumevne. Prav tem ljudem so dekleta posvetila svoj čas. Pomagale so v centrih blažene Matere Terezije, kjer so nastanjeni hudo bolni ter umirajoči, in na osnovni šoli, ki jo obiskujejo predvsem dekleta.

Misijonarstvo je zagotovo prav posebna izkušnja, ki človeka obogati, o čemer smo se lahko prepričali ob tem pričevanju in klepetu z dekleti. Zagotovo je njihova predstavitev v marsikomu zbudila željo, da bi storil nekaj dobrega za sočloveka.

 Besedilo: Maja RAJŠP

Foto: Blaž ŽNIDARŠIČ

Prejšnji prispevek
IZ ŽUPNIJSKE KARITAS SPOROČAJO IN VABIJO
Naslednji prispevek
ADVENTNI ORATORIJSKI DAN