PREDAVANJE p. TOMAŽA MIKUŠA O SVOJI IZKUŠNJI NEPALA

Povej naprej!

V sredo, 27. maja, bo med nami jezuit p. Tomaž Mikuš, ki je pravkar zaključil tretjo probacijo, t.j. zadnjo jezuitsko preizkušnjo, v Dublinu na Irskem. V sklopu tretje probacije je preživel nekaj časa tudi v Nepalu, azijski državi, ki jo je pred kratkim hudo prizadel potres. O svoji izkušnji Nepala bo p. Tomaž Mikuš spregovoril mladim ob 20. uri v ateljeju, pred tem pa bo v draveljski novi cerkvi daroval sveto mašo.

Lepo vabljeni!

 

 

 

P. Tomaž Mikuš

Rodil se je leta 1969 v vasici Gore nad Idrijo. Njegov prvi poklic je bil metalurški tehnik, po služenju vojaškega roka v Nikšiću pa je nadaljeval s študijem metalurgije na Univerzi v Ljubljani. V času študija je bil aktiven član Združenja katoliških študentov in Študentske organizacije v Ljubljani, dejaven pa je bil tudi na področju organiziranja družabnih prireditev in pri ustanavljanju Katoliškega gledališča. Leta 1994 se je na Dunaju odločil, da postane duhovnik in čez eno leto pričel s študijem teologije kot bogoslovec koprske škofije. Po končani diplomi študija metalurgije je septembra 1996 vstopil v noviciat v Mariboru. Jezuitsko formacijo je nadaljeval s študijem filozofije v Padovi, ki ga je zaključil z diplomskim delom o Mojstru Eckhartu. Po dvoletni pastoralni praksi v Duhovnem središču svetega Jožefa v Ljubljani je odšel na študij teologije v Dublin, kjer je opravil tudi dvoletni tečaj usposabljanja za duhovnega spremljevalca. Po duhovniškem posvečenju leta 2005 je prevzel vodenje Mladinskega informacijskega centra, kjer je pričel s projektom mednarodnega skupinskega prostovoljstva POTA in delavnicami za mlade Zakaj bi bil luzer, če si lahko faca. Nato je dve leti deloval kot  študentski duhovnik v Ljubljani in delegat za univerzitetno pastoralo v Sloveniji. Po dveh letih je postal minister Skupnosti in Duhovnega središča sv. Jožefa, vodil obnovo prostorov za potrebe MIC-a in postavil temelje za  Multimedijski center, ki je danes del Socialne akademije.  Vodil je duhovne vaje za mlade, Vikend pripravo na zakon ter seminarje in tečaje s področja duhovne in osebnostne rasti. Leta 2010 se je pridružil jezuitski ekipi v domu duhovnih vaj Sv. Ignacija, kjer je  sodeloval pri novih programih, obenem pa skrbel za angleško govorečo skupnost v Ljubljani. Leta 2013 je odšel na enoletni študij vodenja in pastoralne oskrbe v Dublin. Sedaj se je s programa tretje probacije v Dublinu vrnil v Slovenijo

 

Prejšnji prispevek
ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET 2015-2020 ZAČEL SVOJ MANDAT
Naslednji prispevek
PRAZNIK SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI