Praznovanje godu sv. Ignacija Lojolskega

Novice
Povej naprej!

Osrednje praznovanje ob godu sv. Ignacija Lojolskega je bilo pri sv. Jožefu na Poljanah v Ljubljani. Slovesno sveto mašo je vodil novi provincial slovenskih jezuitov p. Miran Žvanut, somaševali pa so jezuitski duhovniki jubilanti: zlatomašnik p. Jože Roblek in srebrnomašnika p. Mio Kekić in p. Peter Lah. Odsoten pa je žal bil letošnji železnomašnik – jezuit s kar 70 let duhovništva – p. Vladimir Kos, ki je misijonar na Japonskem.

Pri slovesni sveti maši je sodeloval tudi naš mešani pevski zbor in ministranti.

 

Po sveti maši pa je sledil pogovor z zlatomašnikom p. Jožetom Roblekom. Ob njegovem jubileju je bila predstavljena njegova knjiga z naslovom “Kristus me je vzljubil”. V njej je predstavljena njegova duhovna pot in spoznanja, ter njegova duhovna razmišljanja. V knjigi so zbrana tudi pričevanja njegovih sopotnikov, ki jih je spremljel pri svojem ignacijanskem delu. Knjiga je  bogato opremljena s fotografijami iz njegovega življenja. 

 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete zvočnemu posnetku celotnotne svete maše, pridige in pogovoru s p. Jožetom Roblekom.


Video in zvočni posnetek: facebook Narodno svetišče svetega Jožefa (p. Tomaž Mikuš)

Foto, obdelava videa in zvoka: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Animatorji nadaljujejo s čiščenjem
Naslednji prispevek
Animatorski vikend