Praznovali smo praznik svete birme

Novice
Povej naprej!

Nekatere stvari ostanejo; nespremenjene, neizbrisne, nepozabne.

S tabo so, ko v rdečem plaščku v procesiji stopaš proti oltarju s svojo botro ali botrom ob strani.

Rdeča. Barva mučeništva. Barva sv. Duha. Barva ljubezni. Nekatere stvari ostanejo nespremenjene.

Trenutek, ko stopiš na oltar proti škofu ni pomemben zgolj zate. Ob tebi je tvoja družina, prijatelji, vsi ki smo te spremljali med pripravami. Ali čutiš ponos svojih staršev? Ali veš od kje izvira sijoči nasmeha na obrazu s. Ive in Egona? Škof ti položi dlan na glavo in naredi mali križek. Nekatere stvari so neizbrisne.

Obred se končuje in verjetno še ne čutiš sv. Duha v sebi, morda pa je že tam tisti droben plamenček, ki tvoja usta vleče v nasmeh. Morda te preplavijo spomini na preteklo leto, nekateri bolj veseli kot drugi; spomini na veroučne ure, duhovne vaje, spoved, devetdnevnico in odbojko. In čeprav si še vedno v rdečem plaščku in zbor poje zadnjo pesem, postaja prejetje tistega majhnega plamena, ki bo rasel če mu le dovoliš, še en od spominov. Nekatere stvari so nepozabne.

 

Na TEJ POVEZAVI lahko prisluhnete zvočnemu posnetku svete maše.

 

Besedilo: Maja Rajšp

Foto in zvočni posnetek: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Srečanje birmancev z letošnjim birmovalcem
Naslednji prispevek
Celodnevno češčenje v naši župniji