Celodnevno češčenje v naši župniji

Novice
Povej naprej!

Na praznik Fatimske Mati Božje je v Rokovi cerkvi potekal dan celodnevnega češčenja od zaključka prve jutranje maše do začetka večerne maše. To je tradicionalno izbrani dan, na katerega v Dravljah vsako leto, poleg 9. januarja, molimo pred Jezusom, podobno kot na druge dneve med letom vse župnije v ljubljanski nadškofiji, že od leta 1904. To je izraz vere in zaupanja, da molitev spreminja človeka, s tem pa tudi nas in svet, v katerem živimo. K Jezusu prihajamo s svojimi radostmi in težavami.

Kaj je češčenje?

To je molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim.

Torej naj se ob tem župnijskem prazniku celodnevnega češčenja radi zadržimo z Njim v molitvi in češčenju.

Prejšnji prispevek
Praznovali smo praznik svete birme
Naslednji prispevek
Župnijsko romanje na Šmarno goro