Praznik svetega Rešnjega Telesa in krvi

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

V četrtek, 30. maja smo praznovali praznik svetega Rešnjega telesa in krvi.

Na ta zapovedani praznik se posebej spominjamo Jezusove navzočnosti v zakramentu sv. Rešnjega Telesa in Krvi – evharistije, ki je središče krščanske vere in zakramentalnega življenja vernih. Jezusovo telo v posvečeni hostiji v izpostavljeni monštranci častimo na ta dan tudi v procesiji po okolici cerkve in s tem pokažemo, kako življenje kristjana, ki v sebi nosi Jezusa, pomeni blagoslov za svet. Štirikrat, za vse strani neba, molimo: »Nebeški blagoslov naj blagoslavlja, varuje in ohranja ta kraj in vse, ki v njem prebivajo, tudi polja in zemlje sadove. V imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.«

Prenos celotne svete maše:

Foto: Marko Medvešek

Prejšnji prispevek
Vtisi z birme
Naslednji prispevek
Molimo skupaj – od 2.6. do 6.6.