Potopisni večer: Slovenska Jakobova pot

Povej naprej!

Ob izkušnji hoje po Jakobovi poti, ki sta jo z možem opravila v zahvalo za 20 let zakona, se je zaljubila v ta način potovanja, ki omogoča spoznati samega sebe, druge ljudi, stvarstvo in Boga na drugačen, pogosto bolj pristen način. Ker ji je epidemija covid-19 preprečila, da bi se kmalu po opravljenem caminu vrnila v Španijo, se je odločila, da bo rumene puščice in školjko, ki označujejo Jakobovo pot, iskala po Sloveniji. Med predavanjem nam je z vsakega od štirih krakov slovenske Jakobove poti prinesla obilo vtisov in lepih podob.

Še vedno velja, da se bo vsak od nas moral sam odločiti, če bo kdaj prisluhnil njenemu vabilu in si, tako kot ona, rekel “Jaz grem”, je pa Valeriji potrebno priznati, da je bila pri deljenju svojega navdušenja zelo prepričljiva.

Informacije o Jakobovi poti po Sloveniji pa si lahko pogledate na https://www.jakobova-pot.si/

Prejšnji prispevek
Družine družinske kateheze Dravlje na skupnem vikendu v Kančevcih
Naslednji prispevek
Vabilo na taizejsko molitev