POLETJE 2013 V NAŠI ŽUPNIJI

Povej naprej!

Pomembni dogodki, ki se bodo dogajali v poletnem času v naši župniji. Več o njih pa bo sproti objavljeno na tej spletni strani.
Mesec julij

  • Mladina na Slovaškem od 20. do 27. julija.
  • Praznik sv. Ignacija, 31. julija. Osrednje praznovanje bo pri sv. Jožefu v Ljubljani. Ob 17.30 bo sveta maša v cerkvi sv. Jožefa. Somaševanje bo vodil provincial p. Milan Bizant. Po sv. maši druženje z ljudmi, ki se bodo udeležili slovesne sv. maše.

     Pri sv. Ignaciju na Rdečem bregu na Pohorju bo na ta dan sveta maša ob 11h.

 

Mesec avgust

  • Oratorij za otroke bo potekal od 19. do 23. avgusta.
  • V sredo, 14. avgusta, bo po večerni sv. maši otvoritev Kregarjeve (Stane Kregar) razstave v krstni kapeli v novi cerkvi.
  • Na Veliki Šmaren, 15. avgusta, bo romarski shod ob 17.00 vodil p. Jože Pucelj ob 50 letnici redovništva v Družbi Jezusovi. 
  • Na praznik svetega Roka, 16. avgusta, bodo romarske sv. maše vsako uro od 6.00 do 10.00. Popoldanski sv. maši sta ob 17.00 in 19.00. Po maši ob 17.00 se zberemo pri znamenju sv. Roka ob Celovški cesti. V cerkvi sv. Roka bo prilika za tiho molitev pred najsvetejšim od 7.00 do 12.00. Priložnost za spoved bo med mašami.
  • Na Rokovo nedeljo, 18. avgusta, bodo sv. maše po nedeljskem urniku. Na trgu sv. Roka bo od jutra dalje Rokov sejem s tradicionalno razstavo in prodajo izdelkov domače obrti. Nato bo sledil kulturno zabavni program. 
  • Ministranti so na morju od 24. do 28. avgusta (Murter).
  • Animatorji so na morju od 28. do 31. avgusta (Murter).
Prejšnji prispevek
PREGLED PRETEKLEGA VEROUČNEGA LETA
Naslednji prispevek
VEROUČNO LETO 2013/2014