P. MIRAN ŽVANUT UMEŠČEN ZA ŽUPNIKA

Novice
Povej naprej!

Na nedeljo Svete Trojice, 15. junija, je škof Anton Jamnik pri župnijski maši umestil novega župnika p. Mirana Žvanuta. V začetku mašnega obreda je gospod škof prebral dekret o imenovanju, nato pa je sledila pesem na čast Svetemu Duhu, ki naj navdihuje delovanje novega župnika. V homiliji je škof Jamnik spregovoril o treh nalogah župnika (posvečevalna, oznanjevalna in vodstvena), novi župnijski ekipi pa je zaželel, naj postane odsev Svete Trojice. Veroizpoved, ki jo skupaj molimo vsako nedeljo, je tokrat izpovedal pater Miran sam, nato pa je prebral še besede prisege in ob koncu položil roko na evangeljsko knjigo.

Ob zaključku bogoslužja, ki ga je polepšalo petje združenih zborov pod vodstvom Barbare Cergolj, je novega župnika in oba kaplana ter škofa pozdravila družina Kavčič. 

 


Zvočni posnetki:

Odlok o imenovanju p. Mirana Žvantuta za draveljskega župnika (ljubljanski pomožni škof dr. Anton Jamnik)

Izpoved vere novega župnika p. Mirana Žvanuta

Prisega novega župnika p. Mirana Žvanuta

P. Mirana Žvanut sprejme župnijo Dravlje

Zahvala p. Mirana Žvanuta

Pozdrav župljanov novemu župniku (Martin Kavčič)

Pozdrav in zahvala provinciala p. Milana Bizanta

Aleluja (Gloria) – poje združeni zbor draveljske župnije  

Foto: Štefan Rajšp

Prejšnji prispevek
ŽUPNIKOVO SLOVO
Naslednji prispevek
POLETNO POČITNIŠKO VARSTVO