ORATORIJ 2012 – 1. dan

Novice
Povej naprej!

Današnji prvi dan oratorija (13. 8.) smo preživeli lepo. Na začetku smo se naučili letošnjo himno, ki je vsem zelo hitro postala všeč, obenem pa smo dvignili še zastavo, ki je na visokem drogu plapolala kar cel čas oratorija. Nato smo pozdravili Jezusa v cerkvi s kratko molitvijo in že nestrpno čakali na prvo zgodbo, ki so jo zaigrali animatorji z lutkami. Delo po skupinah (tj. kateheze) je minilo v znamenju spoznavanja in iger. Po tem smo se posladkali s sladkimi dobrotami in začeli s prosto igro. Tako so nekateri igrali nogomet, drugi skakali že skoraj pozabljen ristanc, risali po tleh ali pa uživali v mirnem kotičku, kjer so prebirali različne knjigice in barvali pobarvanke. Po kosilu iz torbe so sledile zanimive delavnice. Otroci so se lahko udeležili raziskovalne delavnice, kjer smo odšli na travnik ter lovili različne živali in jih opazovali. Bolj umetniški pa so lahko poslikali steklene kozarce, ki bodo služili kot nekakšni svečniki, izdelali ladjice iz stiroporja, ki jih bomo jutri spustili po reki Ljubljanici, ali pa naredili gosenico oz. pikapolonico iz balona, časopisnega papirja in lepila. Tisti, ki imajo radi glasbo, pa so se udeležili glasbeno-pevske delavnice, kjer so izdelovali različna preprosta glasbila in na koncu ob igranju nanje še zapeli himno in nekaj pesmic. Dan smo zaključili s spustom zastave in prepevanjem himne.

 

 

 

 

 

Anketa, o zadovoljstvu staršev in otrok na letošnjem oratoriju se nahaja tukaj. Hvala!

 

Foto: Štefan RAJŠP

Prejšnji prispevek
20. NEDELJA MED LETOM
Naslednji prispevek
ORATORIJ 2012 – 2. dan