OBVESTILO O ODHODU NA ŠKOFOVSKO POSVEČENJE P. CVIKLA

Povej naprej!

Slovesnost škofovskega posvečenja novega mariborskega nadškofa metropolita, mag. Alojzija Cvikla bo v nedeljo, 26. aprila 2015 ob 15. uri v mariborski stolnici. Glavni posvečevalec bo apostolski nuncij v Republiki Sloveniji nadškof msgr. dr. Juliusz Janusz, škofa so-posvečevalca bosta: msgr. dr. Stanislav Lipovšek, celjski škof in podpredsednik SŠK, dosedanji apostolski administrator mariborske nadškofije ter msgr. dr. Jožef Smej, upokojeni mariborski pomožni škof, ki je mag. Alojzija Cvikla posvetil v duhovnika. Slovesnosti škofovskega posvečenja se bodo udeležili mnogi nadškofje in škofje iz Slovenije in sosednjih dežel ter duhovniki, redovniki in redovnice, diakoni in bogoslovci ter zastopniki družbenega življenja.
Združeni pevski zbor Stolne župnije in Župnije Nova Cerkev bosta ob sodelovanju solista Primoža Hladnika izvajal Mašo v čast škofu Slomšku, skladatelja Jožeta Trošta. Slovesnost bo v neposrednem prenosu prenašala TV Slovenija in Radio Ognjišče.

Odhod avtobusa izpred draveljskega župnišča ob 12. uri.

Prejšnji prispevek
POMOČ IN DONATORSTVO NA ORATORIJU
Naslednji prispevek
O BIRMANSKI DUHOVNI OBNOVI V STRUNJANU