OBISK MATURANTOV CELOVŠKE GIMNAZIJE

Novice
Povej naprej!

V sredo, 2. maja, ob 11.30 so Dravlje obiskali maturanti celovške gimnazije, kakor je že vsakoletna tradicija. Velika večina jih ne zna več slovensko, čeprav so doma nedaleč od slovenske meje. Kljub temu so nekateri izmed njih s ponosom pozdravili v slovenščini.  V novi cerkvi so imeli ekumensko bogoslužje, prejeli pa so tudi blagoslovljene križe ob koncu svojega srednješolskega šolanja. Profesorji so vodili petje, brali in sploh dali zgled  učencem glede sodelovanja.  Nato so si ogledali še center Ljubljane ter se vrnili nazaj v Celovec.  

Veseli smo, da radi prihajajo v Slovenijo in da so si za bogoslužje izbrali prav draveljsko cerkev. 

Prejšnji prispevek
OB KONCU SREDNJEEVROPSKEGA TAIZEJSKEGA SREČANJA
Naslednji prispevek
5. VELIKONOČNA NEDELJA