• novice
  • zgodovinski dogodek za našo župnijo

»Bodite torej budni, ker ne veste, kdaj se vrne hišni gospodar.«

(Mr 13,35)

Zgodovinski dogodek za našo župnijo

V petek, 4.12. sta bila v livarni Glockengießerei Grassmayr v avstrijskem Innsbrucku ulita dva nova zvonova za našo župnijo.


Zgodovinski dogodek za našo župnijo

Pred začetkom vlivanja je predstavnik livarne zvonov  Grassmayr med drugim povedal: "Danes se v naši livarni vlivajo zvonovi za več cerkva v različnih državah (Slovenija, Hrvaška, Italija, Švica, Romunija, ZDA), največji zvon bomo vlili za Slovenijo, za župnijo Dravlje."

Po blagoslovu je sledila še zadnja priprava litine bakra in cinka, segrete na okrog 1100 stopinj Celzija. Z dolgim jeklenim drogom so litini odvzeli pline, s čimer so poskrbeli, da bo kasneje zven zvonov pravi.

Nato pa je sledilo vlivanje zvonov, od katerih sta dva namenjena tudi naši cerkvi. Najprej so vlili manjšega, težkega 540 kilogramov, v tonaliteti As. Povsem ob koncu vlivanja so vlili največji zvon - veliki draveljski zvon, težek 940 kg, v tonaliteti F.

Celoten prenos iz livarne je trajal 43 minut, v spodnjem videoposnetku pa je prikazano ulivanje naših dveh zvonov.

 

 Galerija slik

© 2023 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.