• novice
  • svečnica - dan posvečenega življenja 2021

»Položi svoj prst sem in poglej moje roke! Daj svojo roko in jo položi v mojo stran in ne bodi neveren, ampak veren.«

(Jn 20,27)

Svečnica - Dan posvečenega življenja 2021

Redovnice in redovniki ljubljanske nadškofije v Dravljah.

Svečnica - Dan posvečenega življenja 2021

Vsako leto se redovnice in redovniki na ta dan zberejo in obhajajo praznik Svečnice, oziroma Dan posvečenega življenja. Letos so se v naši cerkvi zaradi zdravstvenih razmer zbrali v naši samo predstavniki redovnic in redovnikov ljubljanske nadškofije.

V polurni molitvi pred Najsvetejšim so se zahvalili za minulo leto, za prejete milosti in preizkušnje, ki so dale pečat temu letu.

Nato je sledila sveta maše z obredom obnovitve zaobljub in prižigom svečk, ki jo je ob somaševanju vodil ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore.

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete posnetkoma celotne slovesnosti ob dnevu posvečenega življenja 2021v ljubljanski nadškofiji.

Zahvale redovnic in redovnikov:

Nagovor ljubljanskega nadškofa Stanislava Zoreta, obnovitev zaobljub in blagoslov sveč:

Foto, obdelava videa in zvoka: Tomaž Celarec

Galerija slik

© 2021 Župnija Ljubljana Dravlje. Vse pravice pridržane. O avtorjih.