Nova knjiga Založbe Dravlje

Novice
Povej naprej!

 

Gre za izbor Kallistosovih člankov, ki segajo na različna področja krščanske misli (oseba kot Božja podoba, oseba kot podoba Trojice, odnos med dušo in telesom, odrešenje kot poboženje, človek kot veliki duhovnik sveta, kozmosa…), katerih rdeča nit pa je vselej pojem osebe, ustvarjene po podobi osebnega in medosebnega Boga, Trojice.

Kallistosova misel črpa zlasti iz patrističnega izročila in izročila vzhodnega krščanstva. Zanj bi lahko rekli, da je dvojni posrednik: sodobnemu času posreduje upanja polne odbleske Izročila, zahodu pa svetlobo vzhoda, pri čemer v polnosti razume zahodne kategorije mišljenja.  


Nekaj več o knjigi si lahko preberete na spletni strani https://www.zalozba-dravlje.si/sl/knjiga/razodetje-osebe , kjer se tudi že zbirajo prednaročila.

Prejšnji prispevek
Konec nagradne pustne igre
Naslednji prispevek
Župnijska ekipa v Logu pod Mangartom