Na počitnicah s papežem Frančiškom

Povej naprej!

Oditi na počitnice s papežem Frančiškom? To je mogoče s pričujočo knjigo, ki prinaša kratke meditacije za vsak poletni dan (v juliju in avgustu). V knjigi je zbranih 62 papeževih homilij ali nagovorov na različne teme (o spovedi, sodelovanju pri maši, odnosu do denarja, okolja ali socialnih omrežij, o služenju, delu in počitku, pogledu na begunce …), ki jim sledijo vprašanja za osebni razmislek, tematiko pa spremljajo še svetopisemski in drugi citati, ki dopolnjujejo povedano. V meditacijah so izpostavljene tako teme, povezane s časom počitnic, kot tudi z duhovnostjo vsakdanjega življenja, zato so besedila lahko dobra izhodišča za razmislek tudi med letom ali na različnih srečanjih skupin.

O avtorju
Charles Delhez (1951), jezuit in sociolog po izobrazbi, je danes študentski kaplan Univerze v Namurju v Belgiji. L. 1982 je bil posvečen v duhovnika in je nato več kot dvajset let delal v medijih kot glavni urednik časopisa Dimanche ter pridigar pri televizijskih mašah na Rtbf in France 2. Trenutno je literarni urednik pri založbi Fidélité, organizira tudi duhovne vaje za mlade, zaročence in družine. Prav tako je avtor več kot štiridesetih del za odrasle, mladino in otroke, prevedenih v različne jezike.

Podatki o knjigi:

Avtor: Charles Delhez
Naslov: Na počitnicah s papežem Frančiškom
Prevod: Živa Čebulj
Založila in izdala: Založba Dravlje
Leto izdaje: 2017
Velikost: 150 x 220 mm
Vezava: mehka
Strani: 128
Teža: 195 g

Knjigo lahko kupite v katoliških knjigarnah po Sloveniji ali naročite na: info@zalozba-dravlje.si


Prejšnji prispevek
Nedelja Svete Trojice z novimi katehumeni
Naslednji prispevek
Imeli smo ABC animatorstva