Na katehetsko nedeljo se je poslovil p. Mio

Novice
Povej naprej!

Tako so se pri današnji sveti maši ob 10. uri predstavili kateheti, ki bodo poučevali učence od prvega do devetega razreda osnovne šole. Z namenom, da bi jih lahko pobliže spoznali, so nam zaupali nekaj besed o sebi:

Veselim se srečanj z veroučenci, prav tako pa tudi sodelovanja z vami, dragi starši, ter našega skupnega prizadevanja za versko rast in vzgojo otrok. Veselim se sodelovanja in dopolnjevanja v katehetski ekipi in medsebojne podpore. Naj Jezus, ki nas je združil in nas bo združeval, blagoslavlja naše vzgojno in katehetsko delo. – s. Sabina Vakselj OSU

Navdušuje me spoznavanje vas otrok in vaših družin v Gospodu, ob priložnostih našega življenja in znamenjih vere. Pripravo na zakramenta prve svete spovedi in svetega obhajila še posebej zaupam v molitev vsej župnijski skupnosti. Srednješolce in študente pa želim povabiti k zorenju. – Rok Bečan DJ

Z veroučenci se poznamo že od lanskega leta, zato bo naše sodelovanje zagotovo lažje in uspešnejše. Začeli bomo s spoznavanjem raznih znamenj, osrednja tema letošnjega leta pa bodo zakramenti. V adventu bomo imeli tudi dan, posvečen spoznavanju župnije in raznih skupin, v katere se lahko vključimo. – Tjaša Medved

Letošnjega veroučnega leta se zelo veselim, saj rada delam z otroki in mladostniki in jim pomagam odkrivati globine vere na način, ki je njim blizu. Ob tem od njih prejemam neizmerno veliko lepega, kar me zelo osrečuje. Želim si, da bi se pri verouku vsi skupaj vedno bolj bližali Bogu, ki nas ima neizmerno rad. – Darinka Bak

Letos je moje pričakovanje osredotočeno predvsem na skupnost. Želim si, da bi z otroki, starši in kateheti zgradili lepo skupnost, da bi lepo sodelovali in da bi znala posredovati otrokom duha molitve, ki je vir spoznanja Božje Ljubezni. Naj Gospod blagoslavlja naša prizadevanja! – s. Iva Horvat FMM

Tako zame kot za osmošolce bo letošnji verouk posebna izkušnja, ker se bomo oboji na birmo pripravljali prvič. A ker se poznamo že dve leti, verjamem, da bo ta pustolovščina zabavna in prijetna – zame in zanje. Pogled bomo letos usmerjali ne samo na čas do birme, temveč tudi onkraj nje, na življenje po njej v moči Svetega Duha. – p. Primož Jakop DJ

 

Župnik p. Miran Žvanut je z naslednjo molitvico blagoslovil šolske in veroučne torbe:

Bog, naš Oče,

Od tebe so vse dobrine,

Od tebe je vse, kar smo in kar imamo.

Prosimo, blagoslovi te šolske torbe in predmete,

ki jih bomo uporabljali v šoli,  verouku

 in pri svojih vsakdanjih dolžnostih.

Da bomo v svojih darovih, uspehih in dosežkih

gledali tvojo neskončno ljubezen.

Vsi, ki jih bodo uporabljali, naj se veselijo dušnega in telesnega zdravja.

Po Kristusu našem Gospodu.

Amen.


Vendar pa današnja katehetska nedelja ni minila samo v znamenju ponovnega začetka verouka, temveč tudi v znamenju odhoda patra Mia Kekića iz naše župnije. P. Mio, ki je v Dravljah služboval zadnjih pet let in tu nedvomno pustil velik pečat, se ne seli daleč. V prihodnjih tednih bo začel svoje poslanstvo pri svetem Jožefu na Poljanah in obljublja »najodličnejšo« kavo vsakemu, ki ga bo tja prišel obiskat. Našemu kaplanu, ki je sicer navdušen nogometaš, se je za njegovo delo v imenu celotnega občestva zahvalil župnik, p. Miran, ministranti pa so mu izročili prav posebno darilo: že na daleč prepoznaven zelenobel športni dres draveljske župnije in nogometno žogo. Kapetan nogometne ekipe naše župnije, Franjo Marjanović, pa je v zahvalo dosedanjemu kaplanu prebral krajši govor, ki ga na tem mestu še enkrat posredujemo:

 »Pridigar pravi:

 »Vse ima svojo uro, vsako veselje ima svoj čas pod nebom:

je čas jokanja in čas smejanja,

je čas objemanja in čas odtegovanja objemanju,

je čas molčanja in čas govorjenja, … »

Dragi pater Mio;

Prišel je čas, ko se tudi ministranti poslavljamo od Vas. Težko je najti prave besede, ki bi izrazile naša čutenja v tem trenutku.

Želeli bi se zahvaliti za vsak trenutek,  preživet med nami, ministranti; za vsako humorno besedo, podeljeno z nami; za vsako duhovno misel, pripravljeno posebej za nas na naših vajah;  za vsako globoko občuteno darovanje svete maše, ko smo bili Vaši strežniki; za vsak nevsiljiv, a občuten  zgled globoko vernega duhovnika in redovnika.

Želimo pa Vas tudi prositi odpuščanja za marsikatero neumnost, ki smo jo storili.

 V upanju, da se boste radi vračali v Dravlje in se nas spominjali, Vam želimo obilo Kristusovega miru in božjega blagoslova, ki naj Vas spremljata, kjerkoli že boste, z naslednjimi besedami:

»Gospod naj Vas blagoslovi in Vas varuje.

Gospod naj da sijati svoje obličje nad Vami in naj Vam bo milostljiv.

Gospod naj dvigne svoje obličje nad Vas in Vam podeli mir.«

Pogrešali Vas bomo.«


Besedilo: Sergej Valijev

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Otroški in mladinski pevski zbor vabita
Naslednji prispevek
Draveljska mladina na vseslovenskem srečanju mladih v Stični