Molitveni namen svetega očeta za september 2021

Povej naprej!

Molitev darovanja ali posvetitve:
Molivec se vsak dan osebno daruje ali posveti Bogu s svojimi besedami ali z naslednjo molitvijo:
Bog, naš Oče, izročam ti svoj dan.
Izročam ti svoje molitve, misli, besede,
dejanja, radosti in bolečine
skupaj s srcem tvojega Sina Jezusa,
ki se v evharistiji vedno znova podarja
za odrešenje sveta.
Naj bo Sveti Duh, ki je vodil Jezusa,
danes moj vodnik in moja moč,
da bom mogel pričevati za tvojo ljubezen.
Z Marijo, materjo našega Gospoda in Cerkve,
prosim še posebej za namen,
ki ga za ta mesec predlaga Sveti oče.

Splošni molitveni namen: Življenjski stil za ohranjanje okolja
Molímo za pogum, da bi vse naše izbire vodile v preprost in okolju prijazen način življenja in da bi se veselili mladih, ki se tako odločno zavzemajo zanj.

 

Poslanica ob Svetovnem dnevu molitve za skrb stvarstva
Frančišek
1. september 2019

»To je čas za preroška dejanja. Mnogi mladi dvigujejo glas po vsem svetu in pozivajo k pogumnim odločitvam.«

To je čas za premišljevanje o našem življenjskem slogu in o tem, kako so naše vsakodnevne izbire v zvezi s hrano, potrošnjo, gibanjem, uporabo vode, energije in mnogih drugih dobrin pogosto nepremišljene in škodljive. Preveč oblastno se vedemo do stvarstva. Odločimo se spremeniti, prevzeti preprostejši in spoštljivejši življenjski slog! Čas je, da zapustimo odvisnosti od fosilnih goriv ter se hitro in odločno usmerimo v prehod k oblikam čiste energije in trajnostne krožne ekonomije. In ne pozabimo poslušati staroselskih ljudstev, katerih večstoletna modrost nas lahko nauči bolje živeti odnos z okoljem.
To je čas za preroška dejanja. Mnogi mladi dvigujejo glas po vsem svetu in pozivajo k pogumnim odločitvam. Razočarani so ob premnogih neizpolnjenih obljubah, začetih in opuščenih dejanjih zaradi delnih interesov in koristi. Mladi nas spominjajo, da Zemlja ni dobrina za izrabljanje, ampak dediščina za posredovanje; da upanje v prihodnost ni neko lepo čustvo, ampak je naloga, ki danes zahteva konkretna dejanja. Njim dolgujemo resnične odgovore, ne praznih besed; dejstva, ne iluzij.

 

PSMM – PAPEŽEV VIDEO

Prejšnji prispevek
Predstavitev nove knjige: Draveljsko berilo
Naslednji prispevek
Vikend za mlade