Molitev in spominska slovesnost v Kucji dolini

Novice
Povej naprej!

Pri bogoslužju so sodelovali duhovniki iz župnij Podutik, Dravlje, Šentvida, Šmartna pod Šmarno goro in Vodic in Mešani pevski zbor iz Dravelj.

Gospod Marko Čižman, ki je bogoslužje vodil, je poudaril pomen odpuščanja zato smo tudi bogoslužje začeli s kesanjem, poslušali božjo besedo, v kratkem nagovoru pa je bil obujen spomin na nedolžne rajne in molitve potrebno molitev zanje. 

Sledile so prošnje, blagoslov grobov in prisotnih.

Sledil je kratek kulturni program v katerem smo slišali nekaj pesmi iz knjige Prihajam k tebi in pričevanje Gospoda Emila Žagarja, ki v svojih spominih opisuje dogodke, ki jih je doživel po koncu vojne. S pesmijo Večernica smo slovesnost zaključili, se zaustavili v župnišču ob toplem čaju, nekateri pa so za pokojne do 17. ure molili v cerkvi Sv. Rešnjega Telesa in Krvi v Podutiku.


Besedilo: Marija Šterbenc

Video: Jože Strajnar

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Srečanje ljubljanskih ministrantov na Rožniku
Naslednji prispevek
Mini Hosanna iz Pariza v Dravljah