Mladi iz župnije med 4000 ponosnimi kristjani

Povej naprej!

Bila je sobota 16. septembra, ko smo se mladi iz župnije skupaj odpravili do glavne železniške postaje, kjer nas je že čakal Stična vlak. Ta nas je odpeljal do železniške postaje v Ivančni Gorici, od koder pa smo peš poromali do same lokacije dogodka.

Tam smo se vsi udeleženci udeležili sv. maše, po kateri smo že precej lačni pojedli vsak svoje kosilo iz nahrbtnika. Po kosilu so sledile navdihujoče delavnice. Vsak si je lahko izbral delavnico, ki mu je najbolj ustrezala. Vmes med pavzo pa smo si lahko ogledali razno razne stojnice, ki so jih pripravile različne organizacije.

Za večerjo smo dobili Olimpija burek – “najboljši“. Zatem pa se je pričel večerni program s slavilnim koncertom.

Domov smo se vrnili rahlo utrujeni vendar polni novih spoznanj in močnejše povezanosti z Bogom in med seboj.

Besedilo, video: Marko Medvešek

Foto: Marko Medvešek, Marino Hergula, uradna stran Stične Mladih

Prejšnji prispevek
Molimo skupaj – od 28.1. do 3. 2. 2024
Naslednji prispevek
Župnijsko romanje – 16. september 2023