MALO ZA RAZVEDRILO (3)

Povej naprej!

NAŠLI SMO MESIJA


Verouk je sila dinamična in razgibana zadeva. To se vidi ne le po hrupu in mnogem gibanju, ki se izdatno razvijata na vsakokratnem srečanju, ampak večkrat tudi po silovitih prebliskih, ki vzniknejo v mladih nadarjenih možganih. Tako smo nekega dne brali pri fantovski skupini 7. razreda v prvem poglavju Janezovega evangelija kako prvi učenci najdejo Mesija (Jn 1,35-42): »… Eden od tistih, ki sta slišala Janezove besede in šla za Jezusom, je bil Andrej, brat Simona Petra. Ta je najprej našel svojega brata Simona in mu je rekel…«. Mladenič, ki je lepo gladko in mirno bral evangeljsko pripoved do tega trenutka, se je ob zadnjem stavku očitno vznemiril od navdušenja in vzkliknil: »Našli smo MESSIJA!« (Messi je trenutno najboljši nogometaš na svetu!) Lahko si predstavljate veliko veselje vseh prisotnih. Še kak mesec po velikem odkritju, da je namreč evangelij še kako aktualen, smo se smejali na ta račun.

p. Mio Kekić DJ

 

P.S.
Naj dodam še to: neki ‘fuzbalski’ ekspert mi je zatrdil, da mladi Argentinec Lionel Messi ne skriva svoje pripadnosti katoliški Cerkvi in svoje osebne vere v Boga. Bo že držalo, če ima celo tak priimek (‘messa’ po italijansko pomeni maša, mnogi Argentinci pa so potomci italijanskih prednikov…)

 

Prejšnji prispevek
OB KONCU ŠMARNIC
Naslednji prispevek
OB KONCU VEROUČNEGA LETA