Kateheti so se predstavili

Novice
Povej naprej!

Šola se je že začela, verouk pa se bo v prihodnji dneh, kar je naznanila katehetska nedelja, prva nedelja v septembru. Veliko otrok in staršev se je zbralo ob 10. uri pri sveti maši, da bi tako skupaj začeli novo veroučno leto. Med pridigo smo se predstavili vsi letošnji kateheti. Ekipa je glede na lani precej spremenjena, saj imamo kar 4 nove katehete. Prvi in drugi razred bo tako kot lani poučevala uršulinka s. Nada, prvoobhajance bo na prejem Jezusa v podobi kruha pripravljal p. Jože Poljanšek (P. s.: Slika Jezusa pred oltarjem je njegovo delo.), 4. razred bo poučevala Tjaša, 5. razred bo vodila Darinka, veroučencem 6. razreda bo Boga pomagala približati sestra iz reda frančiškank Marijinih misijonark, s. Iva, v 7. razredu bo katehet p. Primož, birmance pa bo prevzel župnik, p. Miran, pomagali pa mu bojo animatorji. 

Poleg predstavitve vseh katehetov pa je bila ta sv. maša še posebej namenjana temu, da prosimo za Božji blagoslov za to novo veroučno leto. Vse katehete in veroučence priporočamo v molitev.

 

Zvočni posnetek:

Predstavitev katehetov

 

Besedilo: Tjaša Medved

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Po oratoriju 2015
Naslednji prispevek
Blagoslov šolskih in veroučnih torb