Izziv tretjega postnega tedna: sramota, čudovito ustvarjen

Povej naprej!

Dobro je, da v postnem času, teden za tednom, ohranjamo jasnost in zbranost glede smeri, v katero hodimo. Spomnimo se: v naši župniji smo za vodilo letošnjega postnega časa izbrali temo »Kdo smo v Božjih očeh? Živeti kot odrešeni, veseli kristjani.« Za navdih smo vzeli besede apostola Pavla iz pisma kristjanom v Filipih:  “Veselite se v Gospodu zmeraj; ponavljam vam, veselite se. Vaša dobrota bodi znana vsem ljudem. Gospod je blizu. Nič ne skrbite, ampak ob vsaki priložnosti izražajte svoje želje Bogu z molitvijo in prošnjo, z zahvaljevanjem. In Božji mir, ki presega vsak um, bo varoval vaša srca in vaše misli v Kristusu Jezusu (Flp 1,4-7)”. V tretjem postnem tednu se počasi bližamo polovici postnega časa. Besede apostola Pavla lahko še enkrat več vzamemo kot spodbudo pri naših postnih odločitvah, da bo v našem srcu več miru, veselja in sočutja. V tem tednu se bomo bolj posvetili občutku sramu, ki ga lahko doživljamo, ko gledamo nase, pa naj bo to na zunaj ali na znotraj, ter se trudili obuditi zavedanje, da smo čudovito ustvarjeni.

 

  • MOLITEV: Preberite odlomek iz Svetega Pisma in ob njem molite in razmišljajte:Psalm 139

»Zahvaljujem se ti, ker sem tako čudovito ustvarjen, čudovita so tvoja dela, moja duša to dobro pozna. (Ps 139,14)

  • DOBRO DELO: Bližnjemu povej, kje na njem vidiš čudovito Božje delo.

  • ODPOVED: Pomisli katerih tvojih lastnosti te je sram, nato se pogovori o tem s starši ali prijatelji, spomni se, da smo vsi ustvarjeni po Božji podobi.

 

Izziv drugega postnega tedna: krivda in njeno nasprotje, svoboden

Izziv prvega postnega tedna: strah in njegovo nasprotje, varnost 

Postni čas 2023

Prejšnji prispevek
Vesela pustna nedelja
Naslednji prispevek
Letošnji birmanci na obisku