Izziv drugega postnega tedna: krivda in njeno nasprotje, svoboden

Novice
Povej naprej!
  • MOLITEV – preberite odlomek iz Svetega pisma (Galačanom 5, 1-15 ) in ob njem molite in razmišljajte:  »Kristus nas je osvobodil za svobodo. Zato stojte trdno in se ne dajte ponovno vpreči v jarem sužnosti.« (Gal 5,1)

  • DOBRO DELO – v tem tednu pomisli, če si komu kdaj naredil krivico in če si, se mu opraviči.

  • ODPOVED – v sak dan v tem tednu se odpovej negativnim mislim, razmisli o pozitivni strani vsakega dogodka. 

Za vodilo letošnjega postnega časa smo izbrali temo »Kdo smo v Božjih očeh? Živeti kot odrešeni, veseli kristjani.« Ob tem so nam lahko v navdih besede apostola Pavla iz pisma kristjanom v Filipih: »Veselite se v Gospodu zmeraj; ponavljam vam, veselite se. Vaša dobrota bodi znana vsem ljudem. Gospod je blizu. Nič ne skrbite, ampak ob vsaki priložnosti izrazite svoje želje Bogu z molitvijo in prošnjo, z zahvaljevanjem. In Božji mir, ki presega vsak um, bo varoval vaša srca in vaše misli v Kristusu Jezusu (Flp 1,4-7)”. Vzamemo jih lahko kot spodbudo pri naših postnih odločitvah, da bo v našem srcu več miru, veselja in sočutja.Tako bomo svoje življenje približali Jezusovemu.Trije stebri postnega časa, ki nam pomagajo k večji svobodi srca so: molitev, odpoved in milost.Tudi letos vas spodbujamo, da ustvarite posvečen skupni čas za molitev, v kateri lahko prinesete »svoje želje Bogu … s prošnjo in z zahvaljevanjem« (Flp 1,6). Predlagamo, da družina vsak dan preživi 10 minut skupaj ob prižgani sveči – v molitvi, pogovoru, branju Svetega pisma, pregledu dneva,… Predvsem naj bo to čas poslušanja in sočutne bližine drug z drugimi.Da bo družina našla vsak dan teh nekaj minut za skupen čas, se bo namreč vsak član verjetno moral vsaj občasno odpovedati čemu drugemu (ekrani), hkrati pa je to lahko čas, da se začutite ter v molitvi prosite drug za drugega.Ta predlog za družinsko postno akcijo želimo povezati z možnostjo, da posamezniki in/ali družine po eni strani za molitev prosijo, po drugi strani pa svojo molitev ponudijo.V ta namen bodo ves čas na voljo listi na oglasni deski v novi cerkvi, kjer bodo oddali drugi in jih lahko oddate tudi vi, od tam pa se bo lahko vzel listek z molitvenim namenom in se ga po enem tednu pripelo nazaj.Za udejstvovanje na področju karitativnosti oz.miloščine se bomo letos pridružili Slovenski karitas za pomoč ob potresu v Turčiji in Siriji z namenom, da bi pomagali tamkajšnjim skupnostim in ogroženim družinam. kulturo odmetavanja, smo kot verniki poklicani, da gremo proti toku s kulturo nežnosti, to je s skrbjo za druge, kot je Bog poskrbel zame, za nas, zate, za vsakega izmed nas.«

 

Prejšnji prispevek
Vesela pustna nedelja
Naslednji prispevek
Letošnji birmanci na obisku