Evropska državljanska pobuda za zaščito zakonske zveze in družine

Povej naprej!

Radi bi vas opozorili na Evropsko državljansko pobudo za zaščito zakonske zveze in družine Mama, oče in otroci. Pobuda se zavzema za enotno razumevanje pojmov ‘zakonske zveze’ in ‘družine’ v vseh državah Evropske unije, kjer vse pogosteje prihaja do različnih interpretacij ter zlorab naravnega pojmovanja zakonske zveze in družine s strani drugače mislečih interesnih skupin. To smo nenazadnje občutili tudi pri nas v zadnjem predlogu Družinskega zakonika. 

Cilj evropske pobude je do 11. decembra 2016 zbrati milijon podpisov, s čimer bo mogoče začeti formalni postopek za enotno opredelitev teh dveh pojmov v vseh direktivah EU, in sicer, da je ‘zakonska zveza’ zvesta in trajna skupnost moškega in ženske ter da je ‘družina’ skupnost, ki temelji na zakonski zvezi in/ali potomcih. 

Tudi vi lahko podprete pobudo s svojim podpisom na http://www.mumdadandkids.eu/si, kjer so na voljo tudi podrobnejše informacije.

Prejšnji prispevek
Gostovanje gospe Marije Jamnik
Naslednji prispevek
Romanje prostovoljcev in sodelavcev Karitas na slomškovo Ponikvo