DUHOVNA MISEL ZA PRAZNIK JEZUSOVEGA DAROVANJA – SVEČNICA

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za Jezusovo darovanje – Svečnica.

 Danes praznujemo Jezusovo darovanje v templju ali svečnico. S tem praznikom se zaključi božični čas. Dete Jezusa starši prinesejo v tempelj, kjer ga Simeon sprejme in vzame v naročje. Starčkove oči so končno videle rešitev in luč narodom. Simeon je vzel v naročje luč, smisel našega življenja. Zakaj živimo, trpimo in umremo? Odgovor je za nas kristjane v Jezusu. Na besede starčka Simeona se naslanja starodavni bogoslužni običaj blagoslavljanja sveč. TA obred kaže, da je Jezus prava luč, ki razsvetljuje vsakega človeka, ki pride na svet. Kristjani se borimo proti temi, ker vemo, da nas čaka večna svetloba, svetloba vstajenja. Hkrati je ta dan tudi dan posvečenega življenja. Je priložnost za posvečene osebe, da obnovijo svojo izročitev Bogu in zopet poživijo vnemo, ki bi morala navduševati njihovo darovanje Gospodu.

Prejšnji prispevek
MOLITVENA OSMINA ZA EDINOST KRISTJANOV 2014
Naslednji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA 5. NEDELJO MED LETOM