DUHOVNA MISEL ZA 18. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za 18. NEDELJO MED LETOM.

 Prizor Jezusove pomnožitve kruha za lačne množice je mogoče primerjati s tistim iz zgodbe o padcu Adama in Eve. Primerjava je še toliko bolj očitna, ko opazimo razlike. Kot Adam in Eva vzameta prepovedan sad, tudi Jezus vzame kruh in ribe, a če morata naša prva starša sad ukrasti, Jezus vse prepozna kot dar od Očeta. Zato se Adam in Eva pred Bogom skrijeta, medtem ko se Jezus ozre “v nebo”, dvigne svoj pogled k Očetu in darove blagoslovi. In če želita Adam in Eva sad zadržati zase, Jezus vse, kar je dobil, razlomi in da učencem, ti pa množicam. S tem nas uči, kako ravnati kot Božji sinovi in hčere, kot bratje in sestre: ne glede na to, kako malo ali veliko imamo ali smo, Bog vedno poskrbi, da je, če delimo z drugimi, tega ne samo dovolj, temveč v izobilju.

Prejšnji prispevek
OBISKALI SO NAS MLADI ARGENTINSKI SLOVENCI
Naslednji prispevek
VEROUČNO LETO 2014/2015