DUHOVNA MISEL ZA 10. NEDELJO MED LETOM

Povej naprej!

 

 

 

 

 

Božja beseda za nedeljo 10. NEDELJO MED LETOM.

  

V današnjem evangeliju poslušamo, kako Jezus obudi mladeniča v Nainu. Žalostna vdova spremlja edinega sina na kraj večnega počitka. V svoji globoki žalosti niti ne pomisli, da bi prosila Jezusa za pomoč. Sin je že mrtev in ona po vsej verjetnosti niti ne ve, kdo je Jezus. Ona je dvakrat ostala sama. Prvič, ko ji je umrl mož, drugič, ko ji je umrl sin. Dvojna rana, ki se ji je zapečatila v srce. Ko jo je Jezus zagledal, se mu je zasmilila. Nobena bolečina tega sveta ne gre mimo Jezusovega srca. Gospod zazna vsako bolečino in če ne obudi človeka, je pripravljen obuditi vsaj upanje v naših večkrat neutolažljivih srcih. Upanje, da ni vsega konec. Upanje, da smo bili ustvarjeni za vstajenje.

  

Prejšnji prispevek
DUHOVNA MISEL ZA BINKOŠTNO NEDELJO
Naslednji prispevek
PRAZNIK GOSPODOVEGA VNEBOHODA