Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Kdor veruje vame, bo delal še večja dela, kot jih delam jaz

Po besedah: Kdor veruje vame, bo delal dela, ki jih jaz delam (Jn 14,12), je Kristus dodal: In delal bo še večja dela, kot jih delam jaz, da bi pokazal, da bo po njih naredil več, kot je storil sam. Dejansko je ozdravil krvotočno ženo, tako da se je dotaknila roba njegovega plašča (prim. Mt 9,20), njegovi učenci pa so zgolj s svojo senco ozdravili vse bolezni (prim. Apd 5,15). Ko je vstal, so sami učenci, ki so se ga dotikali in ga gledali, komaj verjeli v njegovo vstajenje; ko se je povzpel v nebesa, je oznanjevanje teh učencev povzročilo, da so vsi verjeli v tistega, ki ga niso videli. Nenazadnje pa je opravičenje grešnika pomembnejše od obuditve od mrtvih. To pa so vsa dela, ki jih je po svojih učencih opravil on sam, ko jim je dal moč, da jih opravljajo, on, ki je rekel: Brez mene ne morete ničesar storiti (Jn 15,5). 

Kvodvultdeus, Avguštinov učenec in prijatelj, je bil v sredi 5. stol. škof v Kartagini.

Prejšnji prispevek
Letošnje družinske šmarnice in prav posebna škatla
Naslednji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt