Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Pot, resnica in življenje

Neizčrpno bogastvo tvoje milosti, Gospod, je bilo v tebi skrito v nebesih tvojih skrivnosti, dokler ni vojakova sulica odprla strani tvojega križanega Sina, našega Gospoda in Odrešenika, in so se izlili zakramenti našega odrešenja. 

Odpri, Gospod, vrata v stran svoje barke, da bomo lahko vstopili, vsi, ki se bomo rešili pred tem potopom, ki je preplavil zemljo! Odpri nam stran svojega telesa in dovoli vstopiti tistim, ki želijo videti skrivnosti tvojega Sina, in jim dovoli, da prejmejo zakramente, ki se iz njega izlivajo kot cena njihovega odrešenja! Odpri vrata svojih nebes, da bodo tisti, ki si jih odrešil, videli Gospodove dobrote na zemlji živih, medtem ko so na zemlji videli in si želeli, da se bo v njih razplamtela gorečnost in bodo tekli k tebi, saj si zanje postal pot, po kateri je treba iti, resnica, h kateri je treba iti, življenje, v katero je treba iti; zgled poti ponižnosti, zgled resnice čistosti in življenje, ki je večno .

Viljem Svetoteoderiški (12. stol.) benediktinec, se je kasneje pridružil cistercijanskemu redu.

Prejšnji prispevek
Praznovali smo praznik svete birme
Naslednji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt