Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Bodite upanje

Ko je Gospod videl, da so se učenci umaknili iz sveta, jih je poslal nazaj z besedami: Pojdite po vsem svetu in oznanite evangelij vsemu stvarstvu (Mr 16,15). Pojdite v svet in čeprav se vam že zdaj zdi, da ste vsi omejeni na eno samo bivališče, boste kmalu videli, da vam bo podrejen ves svet. Pojdite v svet in oznanite evangelij vsemu stvarstvu: Bodite upanje za vse ljudi, vi, ki ste bili obupani sami nad sabo, in spoznajte,

kako velika je bila vaša nevera, ko ste videli, da ves svet verjame vaši besedi, vi, ki ne morete verjeti temu, kar vidite; razumite žalostno zakrknjenost svojega srca, ko spoznate, da v vsem vesolju najbolj divja ljudstva izpovedujejo moje ime, ne da bi me videla, medtem ko ste me zatajili, ko sem
bil predvašimi očmi.

Sv. Peter Krizolog (ok. 450)
je bil nadškof v Raveni.

Prejšnji prispevek
Nabirka za jezuitsko skupnost
Naslednji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt