Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Ne bodite v skrbeh!

S te evangelijske strani dehti velika svežina, kakor vonj iz Geneze. V njej dihamo jasnino galilejske pomladi ob uri, ko se v novi svetlobi dneva griči prekrijejo z velikonočnicami ali zlatimi koreni, ko se z vseh strani zlivajo vesele pesmi ptic.

“Poglejte”, pravi Jezus, “cvetje na polju in ptice z neba.” Varujmo pa se, da ne zapademo v zmoto. Ta govor ni vabilo k brezskrbnosti ali bukoličnemu sanjarjenju. Jezus dobro ve, da ptice marljivo iščejo svojo hrano in da se njihova gnezda ne zgradijo kar sama od sebe. Nikakor ne zanika vsakdanjega truda; pravi pa, da ima vsak dan dovolj lastnega truda. Ni njegov namen, da bi človeka odvrnil od napora, ampak da vzpostavi lestvico vrednot. Najvišja vrednota v njegovih očeh niso stvari, ampak je človek. A človek, ki mu gospodujeta nemir in strah, je podrejen stvarem. Jezus ga hoče osvoboditi, mu vrniti dostojanstvo.

Eloi Leclerc (+2016), frančiškan, priljubljen duhovni avtor, je leti 1944 in 1945 preživel v koncentracijskih taboriščih.

Prejšnji prispevek
Ponedeljkov pregovor
Naslednji prispevek
Četrtrkov časoskok #tbt