Duhovna drobtinica

Izpostavljeno, Novice
Povej naprej!

Komu lahko nastaviš drugo lice?

Če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še drugo (Mt 5,39). Koliko ljudi po našem mnenju spoštljivo prisluhne tem besedam? A koliko od tistih, za katere se zdi, da to počnejo, jih to tudi iz srca odobrava? Koliko je takšnih, ki jih takrat, ko prejmejo en sam udarec, vrnejo mnogo za enega samega? Daleč od tega, da bi nastavili lice tistemu, ki nas udari, ampak se imamo za zmagovalce, ko nadvladamo svojega nasprotnika, in to ne zgolj zato, ker nas bije, ampak zato, ker ga bijemo sami. Vse, kar hočete, da bi drugi storili vam, storite tudi vi njim, pravi Odrešenik (Mt 7,12). Prvi del tega stavka poznamo tako dobro, da ga nikoli ne izpustimo; kar zadeva drugi del, ga izpuščamo, kot da ga sploh ne bi poznali …

To Božjo besedo pa še dodatno podkrepi apostol Pavel, ko pravi: Nihče naj ne išče svoje koristi, ampak korist drugega (1 Kor 10,24). 

Sv. Salvijan Marsejski (5.st.)je bil poročen in imel otroka, preden je postal duhovnik v Marseillu.

Slik: antične ruševine Marseilla

Prejšnji prispevek
Ponedeljkov pregovor
Naslednji prispevek
Četrtkov časoskok #tbt