Diamantni jubilej p. Lojzeta Bratine

Povej naprej!

Pater Lojze Bratina, provincial slovenskih jezuitov od 1987 do 1995 ter draveljski župnik med leti 1995 in 2010, je 7. septembra praznoval diamantni jubilej redovnega življenja – 65 let, odkar je vstopil v Družbo Jezusovo. Ob tej priložnosti se mu je ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore v posebnem pismu zahvalil “za velikodušno služenje skozi vsa ta leta”.

Patru Bratinu se zahvaljujemo za vse, kar je v času svojega bivanja med nami naredil za draveljsko župnijo – od gradnje nove cerkve, ki spada med bisere sodobne sakralne arhitekture in umetnosti, prek “Založbe Dravlje«, kjer je bilo izdanih več kot 150 knjižnih naslovov, do njegove človeške topline in duhovne globine, ki se je neizbrisno dotaknila vsakega človeka, ki se je srečal z njim.

Ob njegovem osebnem prazniku mu čestitamo in mu želimo veliko božjega blagoslova. V njegovi bolezni ga podpiramo z molitvijo.

Prejšnji prispevek
Obvestilo jasličarjev
Naslednji prispevek
Odrasli skavti se zahvaljujejo in vabijo