Brendan McManus DJ na Slovenskem knjižnem sejmu

Novice
Povej naprej!

Brendan McManus je odraščal na farmi v Severni Irski in od tod tudi njegova ljubezen do narave in življenja na prostem. Po študiju psihologije in informacijske tehnologije na univerzi v Ulstru je bil zaposlen v britanski računalniški industriji kot razvijalec uporabniških vmesnikov. Razočaran nad “japijevskim” načinom življenja je pustil službo in se pridružil jezuitom v Dublinu. Kot jezuitski študent je delal z mladimi, vodil duhovne vaje in romanja. Kot duhovnik je potem sodeloval z zborom Gardiner Street Gospel Choir pri jezuitski cerkvi sv. Frančiška Ksaverja v Dublinu. Svoje pisateljske sposobnosti je razvijal kot urednik biltena Irish Jesuit News. Preden se je leta 2011 odpravil na pot po Caminu, je bil šolski kaplan in fotograf na srednji šoli Coláistre lognáid v Galwayu. Že prej je bil navdušen pohodnik, ljubezen do romanj pa se je pojavila med njegovo jezuitsko formacijo, ko sta skupaj s še enim novincem romala po severni Španiji in na poti prosila za hrano in prenočišče. Zdaj živi v Belfastu in se ukvarja z duhovnim spremljanjem, piše in daje duhovne vaje.

Zakaj in kako je nastala knjiga REDEMPTION ROAD (Odrešilna pot – Z bremenom tragične izgube na Caminu)?

Avtor s svojo ponižnostjo in razsodnostjo popelje bralca na resnično navdihujoče in poučno popotovanje. Knjiga za vse, ki si želijo globlje premisliti, kaj pomenita izguba in žalovanje, ter odkriti, kako lahko tako uničujoče izkušnje spremenijo in oblikujejo našo pot skozi življenje. Zgodba o upanju, povrnjenem s trudom in naporom na svetovno znani romarski poti.

 

Na TEJ povezavi lahko prisluhnete zvočnemu posnetku pogovora p.  Brendana McManusa s p. Miranom Žvanutom.


Več o knjigi si lahko pogledate na TEJ povezavi.


Spodnja videoposnetka pa sta nastala na predstavitvi knjige na letošnjem knjižnem sejmu v Ljubljani.

Prvi del:

Drugi del:

 

Besedilo: povzeto iz knjige Odrešilna pot

Video in zvočni posnetek: Jože Strajnar

Foto: Tomaž  Celarec

Prejšnji prispevek
Tečaj kitare
Naslednji prispevek
Draveljski duhovni večer o obnovi Aljaževega stolpa je za nami