Blagoslov voznikov in vozil na Krištofovo nedeljo 2021

Novice
Povej naprej!

S tem geslom smo v nedeljo, 25. julija, obhajali nedeljo svetega Krištofa. Častimo ga kot zavetnika proti nagli in neprevideni smrti. Legenda je dala pobudo, da so ga izbrali za zavetnika čolnarji in splavarji, nosači in vozniki, romarji in popotniki; v današnjem času pa avtomobilisti in piloti.

Po vseh svetih mašah smo tako na ta dan blagoslovili voznike in vozila.  V spomin smo prejeli Krištofove kartončke z molitvijo in nalepke, darovana sredstva pa bodo namenjena za misijonska vozila. Preko misijonske vozniške akcije MIVA Slovenija že 34 let pomagamo slovenskim (in tudi drugim) misijonarjem v deželah tretjega sveta. 

Prejšnji prispevek
Prvi dan starih staršev in ostarelih
Naslednji prispevek
30. julij 1961 – 30. julij 2021