Blagoslov ognja in jedil na veliko soboto

Novice
Povej naprej!

Velika sobota je dan priprave, dan velikega pričakovanja.  Naš Gospod je v grobu, to je dan globoke tišine. V cerkvi se ustavljamo in molimo pred Božjim grobom. Za marsikoga se življenje konča, a mi verjamemo in upamo, da grob ni naš zadnji kraj.  Zvonovi ne donijo, slišati je le  zvok raglje.

Zgodaj zjutraj smo se zbrali okoli ognja, ki ga je blagoslovil p. Miran in ga nato odnesli prijateljem, sosedom in domov, da smo pričeli s pripravo velikonočnih jedi.                                                                                        

Popoldne smo k blagoslovu prinesli košare polne tradicionalnih velikonočnih jedil, od mesa, kruha, pirhov, hrena, zagotovo pa je kdo dodal še kakšno drugo ljubo jed. Vso to blagoslovljeno hrano bomo zaužili pri velikonočnem zajtrku.  Za popoldansko veselje otrok, pa so poskrbeli naši animatorji, ki so ob 14. in 15. uri  organizirali iskanje velikonočnih jajčk, ki so bila skrita zunaj v območju stare in nove cerkve. 

Dan bomo zaključili z najslovesnejšo sveto mašo v letu – velikonočno vigilijo.

 

Foto: Tomaž Celarec

Prejšnji prispevek
Bogoslužje velikega petka
Naslednji prispevek
Velikonočna vigilija