BIBLIČNA SKUPINA (2012/13)

Povej naprej!

Oktobra se bo začelo novo pastoralno leto, ‘leto vere’, kot ga je za vso Cerkev oklical papež Benedikt VI., v katerem smo vsi povabljeni, da na poseben način poglobimo svojo osebno vero. Ali ni ravno načrtno in zavzeto branje Svetega pisma eminentna priložnost za korake v tej smeri? Zato bomo v naši biblični skupini letos skupaj postopoma prebirali in preučevali Lukov diptih: njegov evangelij in Apostolska dela. In sicer posebno pod vidikom vloge Svetega Duha kakor se ta kaže v Jezusovem življenju in življenju prve krščanske skupnosti. Iz tega bomo namreč poskušali odkrivati pomembne navdihe za naše življenje, naše sodobne krščanske skupnosti v našem času in prostoru. V letu vere nas namreč naš nadškof Anton Stres vabi, da intenzivno odkrivamo dimenzijo nove evangelizacije, ki se danes ponuja kot edina alternativa preživetih vzorcev krščanstva in pomeni vračanje k bistvenim potezam prve evangelizacije kot jo rišejo svetopisemska poročila.

Naša srečanja bodo tudi letos v župnišču, vsak drugi in četrti ponedeljek v mesecu, ob 19.40. Uvodno srečanje bo že v ponedeljek, 24. septembra, 2012, na sam god bl. Antona Martina Slomška. Skupina številčno ni omejena, tudi ne starostno.

Vabljeni vsi, ki vas zanima Božja beseda!

Prejšnji prispevek
VABILO NA 1. DDV (2012/13): PROSTOVOLJSTVO IN SOLIDARNOST
Naslednji prispevek
POROMALI SMO PO SLOVENSKIH GORICAH