ADVENTNA DUHOVNA OBNOVA ZA ŽUPNIJO

Povej naprej!

Letos patri jezuiti v župniji prvič organiziramo adventno duhovno obnovo (podobno kot je bila že postna). Mesec december je običajno poln zunanjih priprav na praznovanje, nakupovanja, zabave, trdega dela na delovnem mestu, pri vsem tem pa kristjani hitro pozabimo na bistveno; na praznik Jezusovega rojstva, ki je pravzaprav vzrok in smisel vseh teh priprav. Duhovna obnova zato želi pripomoči k poglobljeni osebni pripravi na božič, da bi v sebi pripravili jasli za Kristusa ter ga pričakali v zbranosti.

Duhovno obnovo bo vodil p. Vili Lovše, potekala pa bo tako, da bo p. Lovše ob četrtkih po večerni maši v učilnici župnišča dal točke za razmišljanje čez teden, vsak udeleženec pa bo vabljen, da se prijavi za osebni pogovor med tednom z enim od patrov jezuitov iz draveljske skupnosti. Imena in časovni termini patrov za pogovor bodo na voljo na prvem srečanju, termini skupnih srečanj s p. Vilijem pa bodo naslednji (4 srečanja):

  • četrtek, 29. november,
  • četrtek, 6. december,
  • četrtek, 13. december,
  • četrtek, 20. december.

Srečanja se bodo torej začela po večerni maši ob 19.45 v župnišču.


 

 Prejšnji prispevek
ANIMATORJI NA POVEZOVALNO-DUHOVNEM VIKENDU
Naslednji prispevek
TEDEN KARITAS