ŽUPNIJSKO ZAOBLJUBLJENO ROMANJE NA ŠMARNO GORO

Povej naprej!

V knjižici prvega draveljskega župnika p. Lojzeta Štrublja Dravlje, iz starih korenin novo drevo, piše sledeče: “Še ena obveznost je zgodovinskega pomena, čeprav ni več vezana na stalen dan. Na binkoštni torek je namreč bila na Šmarni gori maša za draveljsko sosesko, v četrtek po binkoštih pa na Rožniku. Sedaj se te maše opravljajo ob nedeljah. Ker tam opravljajo maše tudi druge župnije, posebno šentviška ima na Šmarni gori večkrat svojo mašo, a tudi Šmartno pod Šmarno goro in Vodice kot župnija, pod katero Šmarna gora spada, in nekatere druge, je treba to uskladiti z vsemi. Tako je maša na Šmarni gori kmalu po veliki noči, ko je prva možnost, v začetku junija pa, takoj ko je to možno, na Rožniku. Zakaj? Za odvrnitev nesreč, ki so tako hudo pestile naše kraje.”

Mašo na Rožniku smo skupaj s prvoobhajanci in birmanci opravili v nedeljo, 17. maja. Vsi župljani pa ste lepo vabljeni v nedeljo, 31. maja na Šmarno goro, kjer bo ob 11. uri dopoldne maša za “draveljsko sosesko.”  

Prejšnji prispevek
APRILSKA MAŠA JEZUITSKE SKUPNOSTI
Naslednji prispevek
SKUPINA ALARM PRI DRUŽINSKI SVETI MAŠI