ŽUPNIJSKA SV. MAŠA S TAIZEJSKIMI MOLITVAMI

Povej naprej!

Med drugo svetovno vojno je Roger Schutz, švicarski protestantski teolog, v Taizeju v Franciji ustanovil skupnost protestantskih, kasneje pa ekumenskih bratov, ki so se v 60. letih začeli intenzivno ukvarjati z mladino. Razvilo se je svetovno gibanje, ki je znano po rednih vsakoletnih srečevanjih mladih na različnih koncih sveta. Za taizejske molitve so značilni kratki, enostavni napevi na svetopisemska in liturgična besedila, ki jih zbor ob spremljavi instrumentalistov in solistov ponavlja in ponavlja, da se dotaknejo človekove notranjosti. Kratke in enostavne molitve, prepeva pri maši vse občestvo. Maša s temi napevi bo v nedeljo, 25. novembra, pri župnijski sv. maši ob 8.30.

Prisrčno vabljeni.Na spodnjih povezavah pa si lahko poslušate dva taizejski napeva v izvedbi domačega zbora N’s 8.Prejšnji prispevek
VABILO NA 28. SLOVENSKI KNJIŽNI SEJEM
Naslednji prispevek
DRAVELJSKI DRUŽABNI PLES